Maroko to kraj pełen barw, zapachów i smaków. Można tutaj wybrać się na przejażdżkę na wielbłądzie, doświadczyć gorąca czekającego na pustyni, czy zachwycić się krajobrazami dolin i wąwozów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a żeby spędzić czas w Maroko spokojnie, warto także zorientować się co do kosztów wyjazdu oraz cen na miejscu.

Jakich cen spodziewać się w Maroko?

Bardzo ważną informacją jest ta, że wymienić walutę na dirham marokański (MAD) można jedynie w samym Maroko. Waluty tej nie można wywozić z kraju, bowiem jest ona strzeżona. 1 MAD to około 0,39 polskiego złotego. W Maroko można płacić także euro lub dolarami.

Ceny niezbyt wygórowane i jasno ustalone czekają przede wszystkim w supermarketach. Inaczej jest na targach, czy bazarach, w których obowiązuje tradycja targowania się. Ceny tam są bowiem zawyżone i sprzedawcy wręcz oczekują, że kupujący zaproponuje swoją własną wartość towaru.

By dostać się z lotniska do centrum miasta autobusem należy przygotować 20 MAD, lecz jeśli wybierze się drugą klasę w pociągu to już 127 MAD. Podobną cenę ma taksówka, jednakże jest ona otwarta do negocjacji.

Jeśli chodzi o jedzenie to ceny są zbliżone do tych w Polsce, a czasem jest nawet taniej, zwłaszcza, że kawę można tu kupić już za 6 MAD, a świeżo wyciskany sok za 15. Ciastka czy placuszki na ulicy to już w ogóle bardzo tanie przysmaki, czasami bowiem wystarczy parędziesiąt groszy, do złotówki, by skosztować czegoś tutejszego.

Aby zwiedzić ogrody czy pałace w Marrakeszu trzeba przygotować się na wydatek od 10 do 70 MAD. Noclegi także wychodzą dosyć tanio, zwłaszcza jeśli poszuka się ich wcześniej.

Maroko to przepiękny kraj, pełen niezapomnianych wrażeń. Ceny na miejscu są bardzo przystępne, większy wydatek to przede wszystkim przelot, dlatego warto rozglądać się za tanimi połączeniami już jakiś czas wcześniej. Wtedy można wybrać się do tego niezwykłego miejsca będąc odpowiednio przygotowanym i ciesząć się każdą chwilą bez przeszkód.