Maroko to kraj o niezwykle barwnej kulturze i bogatej historii, który zafascynuje każdego, kto pragnie zgłębić tajemnice drzemiące głęboko w murach tutejszych miast. Zwiedzanie tego miejsca pozwoli poczuć ducha historii zaklętego w jego niezwykłych zabytkach.

Co warto zwiedzić przebywając w Maroku?

Stolica Maroka- Rabat – wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zachwyca wspaniałym, wybudowanym w XVIII wieku Pałacem Królewskim Dar El-Makhzen oraz pochodzącymi z XII stulecia ruinami meczetu Hassana i wieżą Hassana. Warto także zwrócić uwagę na mauzoleum Muhammada V z 1971 r. Rabat to miasto niezwykłe, unikatowe i cieszące się wśród turystów sporą popularnością. Przeczytaj więcej o Rabacie na na podroze.gazeta.pl

Żądni przygód odkrywcy powinni się również wybrać w niezapomnianą podróż do Casablanki, największej marokańskiej metropolii. Zabytkiem cieszącym się wśród turystów ogromną popularnością jest tutaj meczet Hassana II, wybudowany w latach 1986-1993. Jego minaret, który liczy aż 210m jest najwyższą tego typu wieżą na świecie, zaś sama budowla stanowi drugą pod względem wielkości świątynię muzułmańską na Ziemi (zaraz po Mekce w Arabii Saudyjskiej). Casablanca może również zaimponować przepiękną medyną, czyli starą dzielnicą arabską. Znajduje się tutaj niezwykły meczet Chleuh. Kolejnym zdumiewającym zabytkiem jest Beth-El, czyli synagoga sefardyjskich Żydów. Przebywając w mieście warto również zobaczyć budynek sądu Mahakma du Pasha, usytuowany w obrębie Nowej Medyny, wzniesionej przez Francuzów. Północny-zachód kraju oferuje przepiękne plaże, na których można spędzić chwile lenistwa wśród blasku rozgrzewających promieni słońca. Woda w tym rejonie jest stosunkowo ciepła.

Inne ciekawe miasta Maroka

Dużym miastem położonym na wybrzeżu, w pobliżu Cieśniny Gibraltarskiej jest również Tanger, założony pierwotnie przez Berberów, jednak przesiąknięty m.in. wpływami rzymskimi, portugalskimi i arabskimi. Zwiedzając miasto warto zwrócić uwagę na muzeum Kasbah wraz z przepięknym ogrodem, pełen barwnych straganów plac Grand Socco, kościół św. Andrzeja i ogrody Mendubia.

Kolejnym godnym uwagi miastem jest znajdujący się w głębi kraju Marrakesz. Klimat jest tu zupełnie inny niż na wybrzeżu, a latem temperatury potrafią sięgnąć nawet 45 stopni. Metropolia słynie przede wszystkim z imponującego meczetu i medresy Alego ibn Jusufa, placu Dżamaa al-Fina , grobowców Saadytów, meczetu Kutubija oraz ogrodów Agdal, stanowiących dogodne miejsce na popołudniowy wypoczynek.

Maroko to idealny kraj na pełen emocji urlop. Wspaniałe zabytki i dzika, nieujarzmiona natura; pustynny piasek; ruchome wydmy i przejażdżka wielbłądami na długo zapadną w pamięć.