Marrakesz to jeden z głównych celów turystów podczas wycieczek po Maroku. Pełen niepowtarzalnego klimatu i zabytków świadczących o bogatej historii tego miejsca to ,,must see” każdego prawdziwego podróżnika.

Jak dotrzeć i co zobaczyć w Marrakeszu?

Marokańskie miasto Marrakesz leży geograficznie mniej więcej w środku kraju. Dotrzeć tu można za pomocą tanich linii lotniczych. Połączenie takie nie jest zatem drogie, a wyjazd tego typu zapewni całą masę egzotycznych i niezapomnianych wrażeń.

Na szczycie listy miejsc wartych zobaczenia w Marrakeszu z pewnością umieścić należy Plac Dżemaa el Fna, który często określa się mianem serca tego miasta. Jest to miejsce, które żyje przede wszystkim wieczorem. To wówczas pełne jest żonglerów, ulicznych straganiarzy sprzedających marokańskie przysmaki oraz oczywiście turystów. Warto się tam wybrać, by poznać afrykańską kuchnię i kulturę!

Najważniejszym zabytkiem miasta jest zaś Meczet Kutubijja. Nie jest on jednak udostępniony do zwiedzania przez turystów. Warto jednak zobaczyć tę budowlę choćby z zewnątrz – zachwyca egzotyczną architekturą i z pewnością zrobi na nas wrażenie.

Ci, którzy chcą jednak zwiedzić wnętrza marokańskich zabytków na pewno dobrze wspominać będą odwiedziny w Pałacu El-Bahia. Jest to bowiem największy pałac w mieście, do którego mogą wejść właśnie turyści. Jego wnętrze pełne przepychu oraz wymyślnych zdobień na długo zapada w pamięci turystów z całego świata.

W Marrakeszu czeka także wiele atrakcji dla tych, którzy cenią sobie kontakt z naturą. Na terenie miasta jest wiele terenów zielonych na czele z Ogrodami Menara, których centralnym punktem jest sztuczny staw znany z wielu pocztówek z Marrakeszu. Nieco dalej od centrum miasta warte zobaczenia są zaś Ogrody Majorelle. Na ich terenie znajduje się również Muzeum Sztuki Islamu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *