Rabat to przepiękne i niezwykle spokojne miasto Maroka, które potrafi zaskoczyć. Magia łączy się tu z tradycją, a poszczególne elementy krajobrazu współgrają ze sobą niezwykle harmonijnie. Charakterystycznym miejscem dla Rabatu jest niewątpliwie niezwykła i potężna twierdza Szalla, która kusi swoją wyjątkowością i nieodpartym urokiem, choć to dopiero początek czekających tu atrakcji.

Rabat – co warto zobaczyć w magicznym mieście?

Wśród niewątpliwych perełek czekających tu na odwiedzających jest przede wszystkim Meczet Hasana. Wieża ta kojarzona jest z Rabatem i stanowi niejako wzór dla innych minaretów. Równie interesujące jest mauzoleum Mohammeda V znajdujące się po przeciwnej stronie budynku. Białe i wręcz nieskazitelne robi wrażenie.

Rabat to także warowna forteca z ogromnymi murami, czyli Kasba Al-Udaja. Miała ona niegdyś chronić wejście do portu oraz trzymać z daleka piratów. Obecnie można wejść do środka przez jedną z dwóch bram, tam zaś czeka niesamowity Ogród Andaluzyjski. Zakątek ten kusi pięknem i spokojem, dzięki czemu można tu odpocząć od zgiełku wśród cudów natury i rzeczywiście się zrelaksować.

Wspaniałym miejscem jest również wybrzeże. Widać niezwykły ocean, dawną bazę piratów, czyli Sale oraz krajobraz miasta. Poza tym można zakosztować chipsów własnej roboty zawiniętych w papier oraz poczuć powietrze nasycone jodem. A także rozłożyć się plackiem i cieszyć promieniami słońca.

Rabat to piękna stolica Maroka, która choć niewielka, potrafi zachwycić. Przede wszystkim atmosferą. Króluje tutaj spokój, nikt nigdzie się nie śpieszy, mieszkańcy posiadają swój własny rytm, który zachęca do tego, by po prostu odpocząć. Zabytki opowiadają o nietuzinkowej historii tego miejsca, a najlepszą receptą na spędzenie tutaj czasu jest spacerowanie bez celu. Czego można chcieć więcej od wakacji niż słońca, widoków, oceanu i spokoju? Rabat niewątpliwie potrafi  pod tym względem rozpieścić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *